Różnice pomiędzy tosterami, a opiekaczami

Ktoś by mógłby pomyśleć, iż toster a opiekacz to w zasadzie to samo. Dużo w tym prawdy, zarówno jedno, jak i drugie urządzenie, przede wszystkim służy do opiekania pieczywa.

Jednakże istnieje kilka drobnych różnic, które wpływają na wyjątkowość tychże urządzeń. Toster to typowe drobne urządzenia służące wyłącznie do opiekania pieczywa (tzw. tosty), natomiast opiekacz może przyrządzić już bardziej bogatej w swej formie opiekane kanapki. Istotną różnica między tosterem, a opiekaczem jest także dodatkowa funkcja do grillowania, wpływa ona zdecydowanie na walory smakowe przygotowywanych potraw, co sprawia, iż jest dodatkową zaletą do zakupu danego opiekacza. Opiekacze posiadają także wyjątkowo przydatne funkcje odświeżania pieczywa, czego niestety nie posiadają tostery. Kolejnymi różnicami pomiędzy tymi urządzeniami, jest cena. Koszty zakupu tostera są relatywnie niższe od cen opiekaczy. Zatem zanim pójdziesz na zakupy określ swe potrzeby.

  1. kosial79

    wtorek, lipiec 17, 2012 - 20:16:56

    A co sądzicie o tym ? http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-69A55839-E5644F52/lidl_pl/hs.xsl/index_28579.htm ?

  2. Sylwia J

    piątek, marzec 4, 2022 - 10:10:03

    Przyznam, że kiedyś myślałam, że toster i opiekacz to to samo ;) Ale teraz już zdaję sobie sprawę, że to dwa zupełnie inne sprzęty agd! Ja zdecydowanie jestem fanką opiekacza. Znajduje się w honorowym miejscu w mojej małej kuchnia ;) Tostera nie posiadam, ale myślę, że niedługo zdecyduję się na taką inwestycję.

Dodawanie komentarza

Aby dodać komentarz, wypełnij formularz poniżej.

Twoje dane

Dodaj komentarz